خدمات ما

مراقبت های پس از درمان

مراقبت های لازم پس از فلورایدتراپی موضعی
تا نیم ساعت پس از فلوراید تراپی فکین، از دادن نوشیدنی و غذا به کودک خود خوداری فرمایید. ۲٫ درطی چند دقیقه اول به کودک خود یادآور شوید که ‌آب دهان خود را بیرون بریزد. ۳٫ پس از نیم ساعت بهتر است اول کودک دهان خود را شسته و بعد از آن غذا و یا نوشیدنی میل نماید. ۴٫ در صورت داشتن هر گونه سوال با بخش کودکان مرکز تماس بگیرید.
مراقبتهای پس از ترزیق بی حسی موضعی و ترمیم دندانها
- پس از بی حسی موضعی، بویژه درفک پایین، احتمال جویده شدن لب، گونه و زبان وجود دارد. بنابراین به والدین گرامی توصیه می شود که در طی ۲ ساعت اولیه از دادن غذا به کودک خودداری فرمایند. ۲- اگر دندان کودک شما با آمالگام(پرکردگی فلزی) پر شده است لطفا تا ۱ ساعت پس از ترمیم دندان از دادن غذا به کودک خود خودداری فرمایید، تا اینکه ترمیم دندان صدمه نبیند. از خوردن غذاهای سفت در طی ۲۴ ساعت اولیه خودداری فرمایید. ۳- اگر دندان کودک شما با مواد ترمیمی همرنگ دندان پر شده باشد، بهتر است در طی ۲۴ ساعت اولیه از دادن موادغذایی رنگی همانند نوشابه ها و غذاهایی که رب گوجه فرنگی فراوان دارند به کودک خودداری شود.
مراقبت های پس از درمان زیبایی
به عمده درمان هایی گفته می شود که در ناحیه قدامی فک بالا و پایین و با استفاده از روشها و مواد زیبایی انجام می گیرد. مثل کامپوزیتهای زیبایی، لامینیت ها،، روکش های زیبایی و بستن دیاستم میانی و … کلیه درمان های زیبایی با توجه به ماهیت و ظرافت شان نیاز به دقت بیشتری جهت حفظ و نگهداری دارند. لذا باید با دقت بیشتری تمیز شوند (بیشتر…)
مراقبت های پس از درمان ایمپلنت
سعی کنید ۲۴ ساعت بعد از جراحی استراحت نمایید. روز اول غذای سرد، نرم و سبک میل نمایید. در صورت نیاز به آرامی آب دهان را بیرون بریزید. روز اول دهان را شستشو ندهید. (بیشتر…)
مراقبت های پس از درمان جرمگیری
چنانچه جرم باعث تحلیل لثه ها و بافت نگهدارنده دندان می گردد، به همراه حضور جرم فراوان شاهد عقب نشینی لثه ها و ایجاد غشایی کاذب بر روی سطح ریشه دندان به جای لثه ها می باشیم. بنابراین پس از برداشتن جرمها اولین علامت افزایش حساسیت دندان به علت پیدا شدن (بیشتر…)
مراقبت های پس از درمان پروتز
با توجه به ترمیم کل دندان و یا مقداری دندان با استفاده از روکش ها، ممکن است شکل قرارگیری دندان ها بر روی هم تغییر نماید که متعاقب آن لازم است به عضلات جونده فرصتی داده شود تا خود را با این تغییرات هماهنگ نمایند. لذا در روزهای اول از غذاهای نرم استفاده شود. (بیشتر…)
مراقبت های پس از درمان ارتودنسی
همکاری و مراجعات منظم بیمار به مطب جهت فعال کردن سیم و فنرهای ارتودنسی الزامی است. پس از چسباندن سیمهای ثابت در دهان، چند روز اول صحبت کردن و غذا خوردن دچار مشکل می شود اما به مرور زمان به آن عادت خواهید کرد. پس از نصب براکت تا چند روز از غذاهای نرم استفاده کنید. در روزهای اول از خوردن مواد غذایی رنگی مانند سس، سبزی نوشابه، چای، قهوه و…خوداری کنید.
مراقبت های پس از درمان جراحی دندان
بعد از جراحی کمپرس سرد را هر ده دقیقه یک بار به مدت چند ساعت تکرار کنید. از مک زدن و خالی نمودن مکرر آب دهان خود داری کنید. چند ساعت اولیه را زیاد صحبت نکنید و در صورت وجود گاز پانسمان در داخل دهان تا ۲ ساعت آن را جابجا نکنید. برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید زیرا مکش ایجاد شده احتمال خونریزی را زیاد می کند.
مراقبت های پس از درمان ترمیم دندان
پس از ترمیم دندانهایی که زنده هستند یعنی درمان ریشه (روت کانال تراپی) نشده اند ممکن است عوارضی را شاهد باشیم که با انجام مراقب های لازم سپری خواهند شد. جهت ترمیم های همرنگ مانعی جهت خوردن غذا وجود ندارد ولی توصیه می شود تا برطرف شدن بی حسی غذاهای جویدنی میل نشود تا به بافت های نرم بی حس مثل زبان و گونه صدمه ای وارد نگردد.
مراقبت های پس از درمان جراحی لثه
آب دهان را محکم خارج نکنید. از دستکاری پانسمان با دست، زبان و یا از مکیدن آن خودداری کنید. اولین روز بعد از جراحی استراحت کنید. داروی های خود را طبق دستور مصرف کنید.
مراقبت های پس از درمان درمان ریشه
تا ۲ ساعت از خوردن غذای سفت با دندان درمان شده خودداری شود. تا ۲۴ ساعت از طرف مقابل برای خوردن غذا استفاده شود. آنتی بیوتیک و داروی تجویز شده توسط دندانپزشک کامل و سر ساعت استفاده شود.